Nowy wymiar podróżowania – serwis Airbnb

Z pewnością niejedna osoba musiała z żalem zrezygnować z bardzo atrakcyjnej oferty kupna biletów lotniczych ze względu na brak wolnych pokoi w hotelach w miejscu docelowym, lub co z pewnością miało miejsce częściej, ze względu na ich ogromny koszt. Na tyle duży, że nawet bardzo niskie ceny przelotu w żaden sposób nie rekompensowały by wydatku na ten nocleg. Czy nie da się zatem podróżować tanio ale także bezpiecznie i wygodnie? Oczywiście, że się da. Dzięki aplikacji Airbnb.

Czym jest Airbnb?

Jest to portal internetowy, który łączy ze sobą dwie grupy osób posiadających zasoby, którymi chciały by się wymienić. Brzmi jak opis praktycznie wszystkich sklepów internetowych sprzedających towary i usługi, jednak Airbnb jest czymś całkowicie odmiennym. Umożliwia on w łatwy sposób zapewnienie sobie lub komuś miejsca do spania.Przykładowo wyjeżdżamy na dwa tygodnie na wakacje i nasze mieszkanie będzie stało puste. Możemy wystawić w airbnb ogłoszenie o tym fakcie, ze wszystkimi danymi mieszkania, terminem dostępności i oczywiście interesującą nas ceną. Airbnb udostępni ogłoszenie całemu światu i dzięki temu zaczną spływać do nas oferty z pośród których wybrać możemy dla nas najlepsza.

Z drugiem natomiast strony przykładowo trafiła nam się możliwość taniego lotu, jednak bez noclegu. Możemy na miejscu próbować znaleźć na szybko miejsce w hotelu, jednak to będzie wiązało się z dużą kwotą rachunku, lub skorzystać z airbnb, na którym znajdziemy setki znacznie tańszych ofert.

Zalety Airbnb

Jak wiec widać podstawową zaletą airbnb jest ogromna ilość ofert dla osoby szukającej noclegu i szansa na zarobienie dodatkowej gotówki dla posiadacza przestrzeni na wynajem. Dodatkowo cena noclegów oferowana w ten sposób jest zwykle ułamkiem ceny pokoi hotelowych.

Jeśli choć raz skorzystamy z airbnb z pewnością będziemy wracać do tej formy spędzania wakacji częściej. Dlaczego? Ponieważ udostępniane w ten sposób noclegi nie mogą równać się z niczym innym.

Dodatkowo często serwis udostępnia możliwość zaoszczędzenia na noclegu przy pomocy różnorodnych kuponów na Airbnb. Przyciąga to amatorów taniego podróżowania i fanów turystyki.

Niestandardowe oferty

Airbnb w ogromnej większości oferuje pokoje typowo turystyczne, które w niczym nie różnią się zwykłych hotelowych noclegów. Oczywiście za wyjątkiem ceny.

Zdarzają się jednak oferty, które są tak zaskakujące i niepowtarzalne, że już na pierwszy rzut oka wydają się oszustwem. Z tych najbardziej szalonych wymienić można chociażby spanie na hamaku, w kamperze zaparkowanym w newralgicznym punkcie miasta, czy w co prawda zwykłym pokoju, jednak znajdującym się w zabytkowej kamienicy w samym środku takich turystycznych potęg jak Paryż, Rzym, czy Barcelona.

Wygoda i niestandardowość takich miejsc sprawia, ze pamiętamy je równie mocno co największe atrakcje. A rzadko kiedy się zdarza, aby zwykłe miejsce noclegu dostarczało tak dużo emocji. Zagwarantować je może jedynie airbnb, który jest pod tym względem absolutnym światowym ewenementem.

Dzięki Airbnb wakacje i wyjazdy stały się po pierwsze tańsze, po drugie łatwiejsze w organizacji, a potrzecie i być może najważniejsze, znacznie bardziej ekscytujące. A ta wartość jest bezcenna, szczególnie w dobie wyglądających tak samo na całym świecie hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *